Радослав Златанов се завърна във Велико Търново

Бронзовият медалист от параолимпийските игри в Лондон Радослав Златанов се завърна във Велико Търново. Лекоатлетът извоюва едно от четирите отличия за страната ни от форума. Първото интервю на Радо на домашна сцена вижте в следващия материал. Участието на параолмпийските игри в Лондон бе второ за Радослав след като преди 4 години се състезава и в Пекин. На финала на скок дължина пред 80 хиляди зрители от петият опит Радо скача 6 метра и 81 сантиметра – негов личен рекорд за сезона. Секунди по-късно разбира, че опитът му го класира на трето място и печели бронзов медал от олимпиадата – може би най-ценното отличие в кариерата му до момента. Очакванията на Радослав преди старта на игрите са за медал в коронната му дисциплина – 100-те метра. Финалът там обаче е само 4 часа след финала на скок дължина. Времето за въстановяване се оказва недостатъчно и състезателят се класира на 6-то място, въпреки че е побеждавал конкурентите си заели челните позиции. На 3-годишна възраст Радо претърпява операция на краката, при която са му присадени 2 сухожилия, тъй като не е успявал да ходи нормално. Сега краката му са едни от най-бързите в света, а със спечеленият медал от Лондон се гордее не само той а и неговата майка, която го подкрепя през цялата му кариера. Сега пред Радослав предстои кракта почивка, в която ще се възстановява и ще гледа мачовете на любимият Етър. След седмица обаче започва подготовка за следващия лекоатлетически сезон.