„Болярчета“-та със златен медал от турнира „Узана 2013“

Младите футболни надежди на Велико Търново спечелиха златен медал и голмайсторски приз на турнира „Узана 2013“ в Габрово. В състезанието участваха 4 отбора като допустимата възраст за участие беше 8 години. Победата на Болярчетата беше категорична и в четирите мача. Футболен клуб „Болярчета“ прославиха Велико Търново на спортното състезание „Узана-2013. След спечелените бронзови медали през август на турнира в Несебър, сега малчуганите спечелиха златото в Габрово. След интензивни тренировки, водени от треньорите Николай Колев, Десислав Божков и Симеон Иванов младите футболисти победиха убедително отборите на Русе, Казанлък и Габрово. 6-годишният нападател Християн сподели, че печеленето на медали не е лесна работа. Въпреки крехката си възраст той е на ясно, че без усилени тренировки няма победа. Малчуганите тренират 2 пъти седмично в салони на училища и градини. По думите на треньора Десислав Божков липсата на собствена база затруднява подготовката на децата. Футболният клуб се финансира от родителите на младите футболисти, община Велико Търново и БФС. След спечеленото първо място Болярчетата се готвят за нов турнир, в който ще участват над 10 отбора. Заради предстоящия турнир младите футболни надежди ще тренират 5 пъти седмично.